Midgard

Spolek pro oživlou historii Midgard

Představujeme Vám Midgard – spolek pro oživení historie. Kořeny našeho spolku sahají již do roku 1999, kdy se dala dohromady parta nadšenců a založila skupinu historického šermu pod názvem Dunkelheim. Po několika letech fungování se skupina v roce 2005 rozštěpila a z jejího jádra vznikl Midgard v podobě jaký známe nyní. Svou činností se snažíme široké veřejnosti osvětlit alespoň střípky z evropské historie.
Našimi členy jsou lidé různých povah, věku i povolání, ovšem spojuje nás přátelství a zájem o historii.
Zaměřili jsme se na období 8. – 10. stol. n. l. v oblasti Skandinávie, které bylo územím Vikingů. Právě jejich styl života se snažíme co nejvěrněji představovat.
Zabýváme se experimentální archeologií a tzv. Living History, což znamená, že se snažíme o autentičnost oděvů, zbraní, zbrojí a veškerého vybavení. Většinu předmětů si vyrábíme sami. Též pokrmy na akcích připravujeme za pomoci surovin a technologií, jenž měli Vikingové k dispozici.
Stejně tak jako v dobách dávno minulých se i my snažíme dodržet hierarchii dané doby. Najdete mezi námi bojovníky, řemeslníky, kupce i nevolníky.
K naší činnosti patří vystoupení pro veřejnost s ukázkami středověkých výrobních postupů, přednášky s ukázkami replik historických oděvů, zbrojí a zbraní, tábor bojovníků, spolupráce s muzei i skanzeny, pořádání kulturních historických akcí. Pravidelně se účastníme nejen akcí konaných v ČR ale také po celém Světě.
Přáli bychom si a doufáme, že chvíle strávené s námi budou pro Vás příjemné a poučné zároveň!